PRAŽSKÝ ZIMNÍ MTBO POHÁR
...seriál cykloorientačních akcí v Praze a okolí pro otužilé jezdce.

Slavnostní předání cen a poháru zimy 2015 -2016
Proběhlo na prvním závodě Pražské MTBO ligy. Podívej se na fotky:

21.4.2016 Prriba


Vyhlášení žebříčku zimy 2015 -2016

Nejvíce bodů během sedmi závodů zařazených do Pražského zimního MTBO poháru získal Tomáš Bezouška a to přesně 578. Na druhém místě mu šlape na paty s 573. body Jirka Hejna. Třetí místo jsem získal já "Příba" s 546. body a to asi hlavně tím, že jsem vynechal jen jeden závod jako první dva závodníci. Ostatním závodníkům v žebříčku už chybí 3 a více závodů.
Nejlepší ženou je Simona Karochová s 367. body a celkově je na pěkném 5. místě a další žena je na 10. místě Šárka Svobodová.
V žebříčku je hlavně díky úvodnímu Maudicupu 199 závodníků. Vše můžete podrobně prozkoumat v ŽEBŘÍČKU, který pro nás sestavoval Martin Štěňha. Díky.
První ročník příjemně převapil především množstvím závodů a doufám, že příští rok bude ještě úspěšnější.

Slavnostní předání poháru proběhne na prvním závodě Pražské MTBO ligy ve čtvrtek 21. dubna!
Spolu s pohárem budou předány i diplomy pro závodníky v první desítce žebříčku. Takže určitě přijeďte!!!

13.4.2016 Prriba


Zima 2015/2016
so.7.11. Jevany - MTBO Maudicup
so.12.12. Tour de Prokopák (Mrazák)
st.6.1. Kbely - Na tři krále o MTBO dále...16-20h. (Robert)
so.30.1. Zimní Lipence (Jarda Klíma)
čt.4.2. Roztyly - Noční Hrádek (Příba)
so.6.2. Dolní Chabry - Trénik na Jasoně-Drsoně (Hynek)
so.13.2. Babickej muničák (Honza Kabát)
?

ŽEBŘÍČEK Suchý trénink

Počasí Praha - Libuš - Slunečno.cz
ROZJEĎTE JARO!
Jelikož jste svědomitě trénovali celou zimu, bylo by dobré to využít hned na prvních jarních závodech a porazit zimní spáče :-).


10.4. v neděli se jede Silniční cykloorienťák v Čelákovicích.


21.4. ve čtvrtek prvním závodem Míša rozjíždí Pražskou MTBO ligu 2016.


23.4. v sobotu se zůčastněte tradičního Bajkonuru .


5.3.2016 Prriba


Jaké je pořadí v Žebříčku?
Možná byli Babice posledním závodem prvního ročníku Zimního MTBO poháru, ale do dubnového začátku Pražské MTBO ligy je ještě dost času, aby se nějaký závod přidal.
Výsledky ŽEBŘÍČKU jsou tedy předběžné!
Tomáš Bezouška i po Babicích uhájil vedení i když druhý Jirka Hejna ztrácí na jeho 578 bodů jen 5 bodů. Třetí jsem já (Martin Přibík) s 546 body, ale to jen díky vynechání jen jediného pohárového závodu, stejně jako první dva závodníci. Martin Štěňha vynechal 3 závody a to mu stačilo jen na čtvrté místo. Pátá je v žebříčku nejlepší žena Simona Karochová, která vynechala také tři závody.
Každopádně 7 zimních závodů jsem nečekal a to mě ještě mrzí, že jsem nezařadil do žebříčku Pojizerskou Bludičku. Příští rok tam určitě bude, ale zpětně zařazovat jí už nebudu, nebylo by to fér.

14.2.2016 Prriba

Proč je tu Pražský zimní MTBO pohár?
Někteří z nás jezdí na kole i v zimním období a v minulých letech bylo několik orientačních závodů, kterých se mohli zúčastnit. Pro jednodušší orientaci v nabídce závodů a pro motivaci závodit a pořádat MTBO závody i v zimě, kdy má přestávku Pražská MTBO liga, je tu tento web.
Účastníci závodů zařazených do Pražského zimního MTBO poháru budou mezi sebou soutěžit v žebříčku. Protože ale chceme podpořit co nejširší nabídku závodů, budou zařazovány do Poháru nejen klasické MTBO, ale i orientační závody na turistických mapách. Protože je v zimním období brzy tma, ve všední den lze pořádat jen tzv. nočáky, kdy jsou kontroly označeny reflexní páskou a jezdci jezdí s osvětlením. Více závodů tedy bude spíše o víkendech.
Každopádně můžeš udělat také nějaký závůdek a napsat mi na mail prriba@volny.cz. Ať máme v Zimním poháru toho co nejvíc.
Pokud v zimě na kolo nelezete, můžete si zde také potrénovat v tzv. Suchém tréninku, což jsou různé úkoly s použitím mapy, které si můžeš vyluštit přímo u počítače, nebo si je vytisknout a řešit je opravdu kdekoliv.

22.10.2015 Prribaodkazy:
 PRAŽSKÁ MTBO LIGA  pzl

Dej si na své stránky tento odkaz:  PRAŽSKÝ ZIMNÍ MTBO POHÁR

SEO Vytvořil 2015 Prribaarchiv:
Závod Radoušovo bloudění, který se v sobotu 27.2. jel u Plzně nebyl zařazen do žebříčku, ale zůčastnilo se ho opět mnoho borců pražské MTBO komunity. Podívejte se na výsledky!

5.3.2016 Prriba


Výsledky MUNIČÁKU
Sobotní počasí bylo nečekaně krásné, takže jsme se sešli v Babicích v hojném počtu. První půlka tratě byla rychlá, takže vypadalo, že bikeři to lehce nandají běžcům z kategorie A, kteří měli stejnou trať.
Ale v druhé půlce se najednou objevili nesjízdné cesty a prudké kopce, takže nás běžci dohonili. Nakonec to nejlepšímu bikerovi Martinovi Štěňhovi dal vítězný běžec skoro 6 a půl minuty. Podívejte se na podrobné výsledky na: sites.google.com/site/babickymunicak.

14.2.2016 Prriba


Pod lavinou v Tyrolsku bohužel zůstal můj kamarád Roman Tyl "Ropák".
Naposledy jsem ho viděl na čtvrtečním Hrádku, kterého se zůčastnil se synem Ríšou.
http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2016020006&nazevclanku=lavina-v-tyrolsku.

8.2.2016 PrribaBABICKÝ
MUNIČÁK

V sobotu 13. 2. před obědem připravuje Honza Kabát orientační akci na své rok a půl staré mapě z českého MTBO poháru. Tentokrát si vyzkoušíte, jak se bude v Babicích jezdit v zimě.
Všechno najdete na stránkách: sites.google.com/site/babickymunicak.

31.1.2016 Prriba
Trénink na Jasoně - Drsoně

Hynek "Co seskočil z rudé skály..." na MTBO mapě Drahaňská rokle připravuje tuto sobotu závod pro běžce, ale pokud někomu nevadí, že na některé kontroly bude muset doběhnout bez kola 150m, může si trénink zajet i na kole.
Závod bude zařazen do i žebříčku. Hlašte se tedy Hynkovi na jeho stránkách . Do poznámky v přihlášce připište, že pojedete na kole.

1.2.2016 Prriba


Výsledky Nočního Hrádku 2016
Bikeři to v okolí Hrádku nandali běžcům. Zvítězil Tomáš Johanovský díky skoku přes potok u 15. kontoly, kde získal 30 s. náskok před Pavlem Kurzem. Třetí byl Martin Šťěňha, který startoval později. Simona Karochová byla s 9. místem celkově nejrychlejší ženou.
Takže ani letos se snad žádný ze závodníků nenechal zastrašit duchy na trati i když letos se snažili nějak více a dokonce někde na cesty naházeli klacky a polena.
Díky za účast. prriba.uvadi.cz/nocnihradek.htm.< Podívejte se na aktuální ŽEBŘÍČEK!

5.2.2016 Prriba


Čtvrteční nočák 4. 2. 2016
Zůčastněte se již třetího ročníku závodu v Krčském lese. Opět budete řešit postupy při sbírání kontrol ve volném pořadí u kterých potkáte i nějaké duchy! :-)
Více informací je na stránkách závodu: prriba.uvadi.cz/nocnihradek.htm.

26.1.2016 PrribaVýsledky Zimních Lipenců

Jirka Hejma potvrdil v Lipencích svojí rostoucí formu a jako jediný zajel i brutálním protivětru čas pod hodinu. Jirka to jel v obráceném pořadí, takže s větrem zápasil na golfovém hřišti, ale prý ani u Berounky nebyla jízda proti větru snadnější. Mezi ženami vyhrála Šárka Svobodná. Podívejte se na výsledky a mapu.
Martin Štěňha stihl už udělat bleskurychle i žebříček po 4. závodě!

31.1.2016 PrribaDalší závod chystá Jarda Klíma
..na své mapě Lipenecké Louky v sobotu 30.1.2016. Připravuje pro nás trať s volným pořadím kontrol, centrum závodu bude v rázovité osadní hospodě Tornádo, takže neváhejte a přihlašujte se!

Podívejte se také na aktualizovaný ŽEBŘÍČEK, ať víte jak jste bodovali v předchozích třech závodech!

16.1.2016 Prriba

35. závodníků si zajelo POJIZERSKOU BLUDIČKU 23.1.2016! Podívejte se na VÝSLEDKY :-). ( tento závod není započítán do žebříčku PZP! )

26.1.2016 PrribaKOLA NA SNĚHU
Na tři krále jsme si večer zajeli do Kbel, kde jsme si konečně vyzkoušeli MTBO na sněhu :-). Robert pro nás připravil 19 kontrol na městském plánu Gbel, takže jsem si vyzkoušel pocity začínajících orieňtáků, kteří zase nevědí co znamenají různé barvy a symboly na orienťáckých mapách. Ale díky sněhu to byl super závod, který nejlépe zajel Pavel Kurz a mezi ženami Simona Karochová. Podívej se na VÝSLEDKY a shlédněte REPORTÁŽ Kbely TV o tomto závodě s rozhovorem s druhou ženou v závodě Dášou Tučkovou.

7.1.2016 Prriba


Na tři krále o MTBO dále

Na první středu v roce 2016 pro nás Robert připravuje tréninkový závod v Praze Gbelích.
Start bude mezi 16 a 20 hodinou, a pojede se v místech s pouličním osvětlením, takže budou stačit jen blikačky, ale 14 připravených kontrol bude reflexních, takže využijete i dobré světlo. Motto akce bude „Mapa a cyklistika je jen jedna“, tak neváhejte a přijeďte. Podívejte se na PROPOZICE, neváhejte a přihlašujte se! Při přípravě závodu stihl Robert ještě i odrodit syna. Gratuluji .-)

28.12.2015 Prriba

Výsledky Prokopáku

Celou bahnivou trať Tour de Prokopák objelo 12 nezdolných borců a po mrmlání, při bahnivém výběhu na první kontrolu, se zážitky už jen zlepšovali. Několik bikerů trať sice zdolala a závod nedokončili, ale celkově to byla velmi pěkná akce. V čase 102 min. 30 s. zvítězil Tomáš Bezouška, kterého stínoval druhý Martin Štěňha. Necelé 2 minuty ztrátu měl třetí Hvězdář a čtvrtý Ondra Šébl ztrátu 4 a půl minuty. Další bikeři měli časy se ztrátou 20 min. a více. Podrobné výsledky najdete na adrese: pzl-tour.webnode.cz/vysledky/

15.12.2015 Prriba

Další MTBO jízda vás čeká v Prokopáku!

Mrazák už asi třetí rok za sebou umožní bikerům objet svůj víkendový závod běžecké PZL. Při jeho závodě musíte počítat s krátkými doběhy od cest do lesa na kontroly, ale letos trať MTBO bude upravena pro kola trochu více.
Vzhledem k velkému a zajímavému prostoru, který bude na mapě se myslím dobře projedeme.
Přihlašujte se a doufejte že 12. prosince to bude na sněhu:-).
Koukněte sem na youtube, jak se bikuje v Prokopáči, když je sníh!

11.11.2015 PrribaPo Maudicupu jsou rozdány první body do Pohárového žebříčku.

Letošní velmi teplý Maudicup vyhrál Kládin o dvě minuty před Mirem a o další minutku pomalejším Honzou Puchernou. Mezi ženami se na bedně umístily reprezentantky v pořadí Martina Tichovská, Renča Paulíčková a Maruška Březinová.
Ale do žebříčku Pražského zimního MTBO poháru si připsali bodíky i učastníci kratší tratě "Příchozích" a 5 bodíků zbylo i na vítěze dětské tratě Jana Kužela.
Kostelečtí orieňťáci si letos připravili okruh okolo Aldašínské obory u Jevan. Během závodu mírně mrholilo, množství cest s vystouplými kořeny bylo zrádných a dávaly by zabrat i za sucha. Možnosti voleb byly a občas i několik zajímavých variant na diskuzi.
V jevanské hospodě si pořadatelé pro vítěze připravili hodnotné ceny a bohatou tombolu opravdu pro každého. Lepší úvodní závod zimní sezóny by jsme si nemohli přát. Díky.

11.11.2015 PrribaPrvní ročník Pražského zimního MTBO poháru ... se rozjíždí
Začínáme víkendovým Maudicupem a do termínovky nově přibylo tradiční Mrazákovo Tour. Mrazák už asi třetí rok za sebou umožní bikerům objet svůj závod běžecké PZL. Při jeho závodě musíte počítat s krátkými doběhy od cest do lesa na kontroly, ale letos trať MTBO bude upravena pro kola trochu více. Další závody jsou zatím až po novém roce.

5.11.2015 Prriba